top of page
Alüminyum Doğrama Sistemleri

ALÜMİNYUM DOĞRMA SİSTEMLERİ

Kapı & Pencereler

Bir ev veya binayla ilgili ilk izlenim kapıyı açarken oluşur. Grup Yapı Alüminyumda, her proje tipi ve her bina tarzı için kapı çözümleri bulacaksınız.

 

Bir kapıda alüminyum kullanmak, içeri ve dışarı açılan, pivot ve çift kanatlı kapılar gibi, mümkün olan her açılış şeklinde büyük fakat şık giriş kapılarının tasarlanmasına olanak veren büyük bir tasarım özgürlüğü sunar. Ayrıca, alüminyum kapılar oldukça güvenlidir; çünkü alüminyum profiller özünde kuvvetlidir. Optimum güvenlik için, kapının tasarımını etkilemeden ilave bağlantı parçaları kullanılabilir.

Grup Yapı Alüminyumda, her proje tipi için bir alüminyum profil bulabilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun her türlü açılış tipini tasarlıyoruz: içe ve dışarı açılan pencereler, çift eksenli pencereler, çift kanatlı pencereler...

Dahası, mat, parlak veya metalik görünümlü toz boya ve eloksaldan özel az bakım gerektiren ve çizilmeye dayanıklı dokulu toz boyaya kadar değişen yüzlerce farklı renk, toz boya ve eloksal çeşidi arasından seçim yapabilirsiniz. Profillere gerçekçi ahşap görünümü de verilebilir. Bu seçim kapının ve pencerenin hem içi, hem de dışı için geçerli olup, evinizin iç ve dış ortam ile mükemmel uyumunun sağlanmasında etkilidir.

slimline 68-hi_ inside glazed vent_3d_de
Sürme & Katlanırlar

Çağdaş mimari, maksimum konfor ve mekandan tasarruf sağlamak için iç ve dış sınırları görünmez hale getirmeyi amaçlar. Sürme doğrama ve katlanır kapılar bu özel ihtiyaçlara mükemmel bir çözüm sunar. Bunlar büyük cam alanlar oluşturarak, mekanın kullanımı üzerinde minimum etkiyle eve daha fazla doğal ışığın girmesini sağlar.

 

Tüm olası ihtiyaçlara hitap etmek için, Grup Yapı sürme doğrama ve katlanır sistemler, duvar içinde kaybolabilen tek raylı sistemlerden büyük açık alanlar yaratan 4 raylı çözümlere ve geniş boşluklar oluşturan katlanır sistemlere kadar değişiklik gösteren çok çeşitli bir dizi manuel ve otomatik açma olanağı sunar.
Bu olanaklar arasındaki fark kısaca şu şekilde tanımlanabilir:
Tek raylı sistem, bir hareketli parçayı sabit bir camlı elemanla birleştirir. Camlı eleman doğrudan dış kasa profiline bağlı olduğu için minimalistik bir görünüm yaratır. Tek raylı sürme eleman hangi sistemi seçtiğinize bağlı olarak duvarın içine de girebilir.
İki raylı sistem aynı görünüme sahip 2 açılan camı bir araya getirerek estetik bir sürme kapı ortaya çıkarır.
3 ve 4 raylı sistem, dış kasaya ekstra raylar konulması yoluyla ekstra açılan camların yerleştirilmesine olanak verir. Bu çözüm, sürme elemanın mümkün olan açılma alanını arttırarak, iç ve dış mekan arasında geniş boşluklar oluşmasına olanak sağlar.
Katlanır kapı sistemi, mümkün olan en fazla açılma alanını yaratır. Bu sistemde, camlı elemanlar bir ray kullanılarak bir duvarın içine veya dışına katlanır.

Sürme doğrama ve katlanır kapılar için alüminyum kullanımı, bu gibi geniş cam alanlarının kuvvet ve stabilite gereksinimlerini karşılayan bir malzeme olması açısından optimum çözümler sunar.

Sürme elemanların kolaylıkla açılmasını sağlamak için, Reynaers paslanmaz çelik teker ve raylarla hem yüksek kaliteli sürme, hem de kaldırma ve sürme çözümleri sunar. Sürme doğrama çözümleri oldukça dayanıklıdır ve standart sürme elemanları için ergonomiktir. Konfor düzeyini arttırmak için, sürme kapının raylar üzerinde hareket ettirilmeden önce yukarı kaldırıldığı, kaldırma ve sürme çözümleri sunuyoruz. Aynı zamanda bu, ekstra sızdırmazlık ve kilitleme olanakları sunmaktadır. Maksimum konfor için, tam otomatik açılma da mevcuttur.

Sürme sistemlerimiz az bakım gerektirir ve farklı izolasyon ve güvenlik düzeyleri sunar.

Sonsuz renk ve yüzey kaplama seçenekleri mat, parlak veya metalik toz boya ve eloksalden özel az bakım gerektiren ve çizilmeye dayanıklı dokulu toz boyaya kadar değişmektedir. Profillere gerçek ahşap görünümü de verilebilir. Bu seçim sürme veya katlanır kapının hem içi, hem de dışı için mevcut olup, evinizin iç ve dış ortam ile mükemmel uyumunun sağlanmasında etkilidir.

b_SlimPatio-68-Reynaers-Aluminium-335826
Endüstriyel Kapılar

Hızlı trafik akışı olan tesisinizde kullanılan, içi poliüretan dolgulu dışı çelik yada alüminyum kaplı, emniyetli açık görüş sunan, istenilen ölçülerde imal edilen tesisinizin şekline uygun yataklama seçenekleri ile kolay uygulanabilirliği ve son derece dayanıklı, uzun ömürlü olması sebebiyle tercih sebebi olan endüstriyel kapı sistemidir.

Endüstriyel Kapı Özellikleri

Ön yüzü ve arka yüzü 0,5 mm galvanize çeliktir. İçi ise 4cm poliüretan dolguludur Kapı panellerinin yan kenarlarına monte edilmiş tekerlek ray sistemi içinde kayarak yataklama sistemine göre kapının açılması ve kapanması sağlanır Endüstriyel kapı kuvvetli rüzgar basıncına dayanıklıdır. (m2’ye 80 kg’ a kadar) Açma kapama sisteminin uzaktan kumandalı, mikrodalga radar sistemli, ipli switch gibi seçenkeleri vardır. Endüstriyel kapı çalışma esnasında parmak sıkışmasına karşı güvenlik sistemi bulunmaktadır.

Endüstriyel Kapı Yay Özellikleri

Torsiyon yaylar kullanılmaktadır. Bu yaylar ile kapı ağırlığı dengelenir. Kapılarda kullanılan yayların ömrü 20000 açma-kapamadır.

Endüstriyel Kapı Güvenlik Sistemi Özellikleri

Kapılarda mekanik iki adet güvenlik sistemi standart olarak verilmektedir. Motorlu sistemlerde otomatik hareketi kontrol altına almak için güvenlik seçenekleri değişkendir. Endüstriyel motorlu kapılarda işe pnömatik sistem standarttır. Mekanik olarak yay ve halat güvenlik sistemi ile olası ürün yıpranmasından kaynaklanabilecek kazalara engel olunmaktadır.

slimline 68-hi_ inside glazed vent_3d_de
Fotoselli Kapılar

Fotoselli kapı Günümüzde, fotoselli kapılar her bina çeşidi için artık normal özelliklerden biri haline gelmiştir. Kapıyı açmak için fiziksel bir güce ihtiyaç duymamaktayız. Kapı geçiş alanına girer girmez sizi algılar ve kendiliğinden açılır. Fotoselli Kapı, cam kapılara da uygulanabilme özelliğinin yanı sıra, daha fazla alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanmaktadır. Halk arasında nadiren de olsa, otomatik kapı olarak da bilinirler. Adını kapının üst bölümüne yerleştirilmiş olan fotosel sisteminden alır. Fotosel Sistemi, ışığa karşı hassas dirençlerden oluşmuş bir sistemdir. Bu dirençler ışığı insan gözüne benzer bir yöntemle algılama yeteneğine sahiptir. Kontrol Sistemi bu algılama sonucunda kapıyı harekete geçirebilmektedir. Fotosel, aslında çevresindeki ışık değişimlerine tamamen duyarlıdır. Fakat sistem dizaynında, bunun olası zararlarını bertaraf etmek için LDR de denilen bu dirençler siyah tüplerin içine uygulanmaktadırlar. Bu sayede fotoselin görüş açısı istenilen alanla sınırlandırılmış olmaktadır.

Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılır.Örnek vericek olursak; Süpermarketlerden havalimanlarına, fabrikalardan alış- veriş merkezlerine, otellerden hastanelere kadar yaygın olarak kullanılan bir sistemdir.

Kaç Çeşittir? 

  • Prizmatik fotoselli kayar kapı

  • Kendinden hava perdeli otomatik kayar kapı (Air Gate)

  • Eğimli otomatik kapı

  • Medya panelli otomatik kayar kapı

StageSpezial_Des.jpg
bottom of page